Cuma, Eylül 26, 2008

Kadir Gecemiz Mübarek olsun

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bugün idrak edilecek. Kadir Gecesi için bir mesaj yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, şiddet, terör ve savaşın bir an önce bitmesi için dua çağrısı yaptı.
Kadir Gecesi için bir mesaj yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, “Bütün insanlık için korku, endişe, ümitsizlik ve acı veren, masum insanların ölmesine ve yaralanmasına sepep olan her türlü şiddet, terör ve savaşın sona ermesi ve bunların yerine adalet, sevgi,barış ve hoşgörünün alması için dua edilmesini” istedi.
Mesajında sahur ve seherin bereketini, iftarın paylaşma hazzını, teravih çoşkusunu ve “ben oruçluyum söyleminin” önemine dikkat çeken Bardakoğlu şöyle devam etti:“Kadir Gecesi, bir olan Yüce Yaratıcının varlığını ve birliğini tanıtan, tefekkür, bilgi ve davranış arasında bağ kurarak bizlere tutarlı bir hayat çizgisi getiren, inanma ve yararlı iş yapmayı kalıcı mutluluğun ve kurtuluşun anahtarı kılan Yüce Kitabımız Kur’an’ın indirilmeye başlandığ, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.
Kadir Gecesi son ilahi kitap Kur’an’la insanlığı buluşturan bir başlangıçtır. O Kur’an ki, hesabı tutulamayan bir hazine, herkese en doğru yolu gösteren daimi bir ışıktır. O’nun taşıdığı değer ve içerdiği anlamlar, koyduğu evrensel ilkeler tazeliğini ve canlığını her zaman korur.”
Kadir Gecesi’nin “geçici hevesler ve sonu gelmez emeller peşinde bir koşuşturma içerisinde geçen hayatımızda bize bir soluklanma, durup düşünme, iç dünyamıza dönüp geçmişimizin bir muhasebesini yapma” fırsatı sunduğunu ifade eden Bardakoğlu, şunları söyledi:“Tövbe işlediğimiz hatalardan dolayı Yüce Mevla’nın huzurunda mahcubiyet ve pişmanlık duyma, günahlara bir daha dönmemek üzere yüz çevirme, hayatımızda yeni ve tertemiz bir sayfa açmaya karar verme demektir. Dua ise yalnızlaşan insanın sonsuz kudret sahibi olan Allah’ın azameti karşısında aczini kabullenmesi, O’na sığınması, ne isteyecekse O’ndan istemesidir. Hz.Peygamberin ifadesiyle dua, rahmet kapılarının anahtarı, kulluğun ruhu ve ibadetin özüdür. Allah Resulü, faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiş (Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle) diyerek dua etmemizi tavsiye etmiştir.”
Kadir Gecesi’nde mükafatların sınırsız olduğunun altını çizen, Bardakoğlu, “İyi ve güzel davranışlarımızın çoğalıp kötü davranışlarımızın azalmasını, dinimizin hakkında sağlıklı ve doğru bilgimizin artmasını, sürekli, dengeli ve kuşatıcı bir dindarlığa sahip olma şuurumuzun yükselmesini aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklamasını Yüce Allah’tan dileyelim” dedi.
Bardakoğlu “bütün insanlık için korku, endişe, ümitsizlik ve acı veren, masum insanların ölmesine ve yaralanmasına sepep olan her türlü şiddet, terör ve savaşın sona ermesi ve bunların yerine adalet, sevgi,barış ve hoşgörünün alması için dua edilmesini” istedi.
*............Alıntıdır................
Bütün İslam Aleminin Kadir Gecesini kutluyorum..Allah c.c. dualarımızı kabul etsin..Amiinn..

37 yorum:

serinmavi dedi ki...

Kadir gecemiz mubarek olsun ...
Dualarda bulıuşalım....
Selamlar....
Sevgiler....

birdutmasali dedi ki...

kadir geceniz mübarek,
dualarınız kabul olsun
sevgilerimle NuNu

ikizlerinannesi;keskinli dedi ki...

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allah�a arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allah�ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..

canim sevgiler ayricada hayirli cumalar öptüm

pelin dedi ki...

Nuraycım ne güzel bir yazı bu,umarım tüm savaşlar son bulur...Seninde Bu mübarek günde edeceğim tüm dualar kabul görür ,
Sevdiklerinde nice kandillere erişirsin inşallah..

58 Ayfer dedi ki...

sa.Nuraycığım,mubarek cuma günümüz vede kadir gecemizin rahmeti,bereketi cümle müslümanlara nasip olsun.A.E.O.

neslihan dedi ki...

Canım Kadir gecen mübarek olsun,bütün duaların kabul olsun güzelim.herşeyin hayırlısını diliyorum senin için. sevgilerimle...

dünden bugüne dedi ki...

Alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c.)'a hamd olsun. Salatü selam alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) ve tüm inananlarin üzerine olsun.
KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN DUALARIMIZ KABUL OLSUN

bulbulun yeri dedi ki...

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

nurdan dedi ki...

Hayırlı kandiller diliyorum gülüm,sümbülüm.bülbülüm.beni aramışsın ama ben anca sana cevapyazabildim.yoğunum bu aralar.malum ramazanda.seni kocaman öptüm.hayırlı kandiller ve iyi bayramlar..

hamdivehusnucan dedi ki...

merhaba canım.senin ve ailenin kadir gecesini kutlarım esenlikler dilerim.zehra

egeli dedi ki...

GÜZEL MESAJIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM,SENİNDE KANDİLİN KUTLU OLSUN CANIM,ALLAH BÜTÜN DUALARINI KABUL ETSİN...

sabay06 dedi ki...

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Kadir geceniz mübarek olsun. Hayırlı cumalar canım.

armina dedi ki...

Beyaz bir güvercin gönderiyorum size
Kanatlarında mutluluk,
Yüreğinde sevgi,
Tüylerinde nur var.
Sizin de kalbiniz nurla dolsun,
Kadir geceniz mübarek olsun.

Adsız dedi ki...

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.
Kadir geceniz mübarek dualarınız kabul olsun.
Aliye

Huriye dedi ki...

Kadir geceniz mubarek olsun canim dulariniz kabul olsun...kocaman opuyorum...sevgilerimle

Şiir dostu dedi ki...

Kadri gecenizi kutlar dualarınızın kabul olmasını dilerim canım...
Allah nice kadir gecelerine eriştirsin inşallah :)

hdidem95 dedi ki...

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

hazan dedi ki...

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kadir gecemiz mübarek olsun

Adsız dedi ki...

Gün vardir, bin yildan uzun gelir bize, bir yil vardir bir günden kisa gelir bize. Bire bin yazilan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayirli kandiller..
http://hunerlieller.net

iclal dedi ki...

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

derya dedi ki...

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

banu gökşin dedi ki...

merhaba canım kandilin mübarek olsun sevgıler..

OZAY dedi ki...

Kadir gecesinin hayırlara vesile olması dileğiyle .Sevgilerimi gonderiyorum...

fatostuncay dedi ki...

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm duaların kabul etsin.

optum canım..
dualarına benı de kat:)

Adsız dedi ki...

s.a canim
Rabbimiz!Dünyada ve ahirette bizlere iyilik,iman,afiyet ve güzel ahlak ver.Bizi cehennem azabindan koru.Rabbimiz!Hesap görülecek ahiret gününde beni,ana-babami,ailemi ve müminleri bagisla.Amin. Kandiliniz mubarek olsun, hayirli cumalar

baharhabercisiyim

BENİMDENİZİM dedi ki...

CANIM SENİNDE KANDİLİN MUBARET OLSUN BOLUDAN KOMACAN SEVGİLER

serpil'in mutfağı dedi ki...

kadir geceniz mübarek olsun tüm dualarınız kabul olsun.selamlar sevgiler .SERPİL

GonuLunceLezzetLer dedi ki...

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

sevil(birdemliksohbet) dedi ki...

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın. [sevil :=))]http://birdemliksohbet.blogspot.com

simayhobievi dedi ki...

Sevgi söze dolarsa dua olurmuş,
Dua Allah a ulaşırsa nur olurmuş,
Aynı yolda birleşen dualarımızın nura dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile kandiliniz kutlu dualarınız makbul olsun arkadaşım

serpil'in mutfağı dedi ki...

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

nurdan dedi ki...

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilini kutlarım canım arkadaşım.kocaman sevgilerimi Mardin'e gönderiyorum..

Nur Kılıç dedi ki...

Ablacıgım elektiriklerimiz yoktu ugrayamadım sana 10 dk önce geldi hemen damladım :) birde ablacıgım benim en son yayınladıgım dantelin üst kısmında yazı yoktu sonradan ekledim yani senin gözünden kaçmaz sen çoook dikkatlisindir ve okumadan asla yazmazsın bilirim :)

Neyse canım ablam kandilin mübarek olsun ettigin tüm duaların kabul olsun inşallah..
Sevgilerimle

SOFRAM dedi ki...

Çalınan her kapı hemen açılsaydı, ümidin, sabrın ve isteğin derecesi anlaşılmazdı.

Rabbim dara düşünce "SABIR" sabrı bulunca "ŞÜKÜR" şükre erince "RAHMET" rahmete dalınca "SEVGİ" sini ihsan eyleyip; gönlünden geçeni avuçlarına döksün. Ettiğiniz duaların kabul olması dileklerimizle KADIR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN....

Ve sen yine denendiğinde;
ve yine kalbin daraldığında;
ve yine bütün kapılar kapandığında;
ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde..
uzun uzun düşün..
ve hatırla Yaratanını!
ALLAH kuluna kâfi değilmi?
( zümer:36)

http://gittiklerimden.blogspot.com/
http://gidilesiyerler.blogspot.com/
http://soframdan.blogspot.com/

defneylebirlikte dedi ki...

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın..hayırlı kandiller canım.

muazzez dedi ki...

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

anneminkiziyim dedi ki...

İçimdeki bu eşsiz duygularla.. Kadir Gecemizin hayırlara vesile olmasını, iki cihanda sevgililerden olabilmemizi ve kalabilmemizi dilerim. Rabb sakınsın ve sakındırsın cümle şer ve şerlilerden.. Bilip bilmediğimiz bütün hayırlar ve güzelliklere de her iki cihanda nail eylesin.. Sev, sevdir, sevindir...Huzurunda huzur bulanlardan eyle YÂ RAB!... Cümlemizi...
ÂMİN
Hayirli Bayramlar...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...