Çarşamba, Ekim 08, 2008

Sözün bittiği kanın donduğu yer!

Sözün bittiği kanın donduğu yer!
PKK terörünün nasıl olup ta bir türlü bitmediğini bir bölgede çarpışan bir asteğmenin günlüğünden acı dolu itiraflarla okumak ister misiniz?
Bir asteğmenin günlüğünden: Terör niçin bitmiyor?Aktütün Karakolu'na yönelik terör saldırısı için 5. saldırı dedik ama yanılmışız.
Değil beş, yüzlerce saldırı olmuş bu karakola. Yüzlerce taciz ve saldırıdan söz ediyor Genelkurmay kaynakları.
Aynı kaynaklar PKK'lı teröristlerin son saldırı için 45 günlük ağır silahların katırlarla bölgeye yığıldığı ve bunca hazırlıktan ancak sonra saldırdıklarını söylüyor.
Bu demek ki Aktütün'e saldırı olacağı Dağlıca'ya yapılan saldırı gibi önceden biliniyor, istihbarat ediliyordu!
PKK'lılar askerin gözü önünde saldırı hazırlıklarını yaptılar! Kim kusurlu kim değil, artık bunun çok fazla önemi yok.
Ölen öldü. 17 eve ateş düştü.
Ancak... Dağlıca'da görev yapan bir asteğmenin günlüğüne yazdıklarını tekrar hatırlamakta fayda var.
Dağlıca komutanı Onur Dirik youtube'a düşen ses kaydında Dağlıca da görev yaparken şehit olan bir asteğmenin günlüğünden de bazı bölümleri okuyor. Asteğmen günlüğünü sevdiğine hitaben yazmış... Sevdiğine hitap ediyor, "bir tanem" diyor, "aşkım" diyor ve askerlik süresince, bence PKK saldırıları karşısında neden pasif kalındığını, terörün neden bitmeyeceğini çok iyi açıklayan sözlerini kaydediyor.
Yarbay Onur Dirik okuyor:
Şehit asteğmenin günlüğü:
"Bugün var ya aşkım... Bu terörün bitmeyeceğine bir kere daha şahit oldum.
Gözümüzün önünden on katır on kişi geçiyor, gidelim öldürelim diyoruz göndermiyorlar.
Helikopter çağırıyoruz yollamıyorlar.
Bi de bunun üzerine adamları telsizlerinden de dinliyoruz. Hala elimizi kolumuzu bağlı tutuyorlar, çıldırıyoruz.
Adamlar resmen önümüzden geçiyor.
Biz de öyle salak saçma dağ başında bekliyoruz, neye kime hizmet ettiğimizi bilmiyoruz, ilk defa burada bulunuşumuzun boş olduğunu anladım.
"Yarbay Onur Dirik burada okumayı kesip "Of of... Burada bize küfrediyor" diyor.
Sonra okumaya devam ediyor:
"O sabah sana demiştim ya terörist ve dolu katırlar gördük bir şey yapamadık diye, şerefsizler ellerini kollarını sallaya sallaya gittiler yüklerini boşaltıp geri döndüler ve biz gene bir şey yapamadık.
Emir vermedi üstlerimiz.Gene gidelim dedik bırakın gitsinler dediler.
Başlarım böyle işe dedik, elimizi kolumuzu bağladık.Ne kadar saçma bir şey. Çıldırdık çaresizlikten.
On tane adam vardı, parçalardık şerefsizleri. Manyak gibi durduk yerimizde.
******

"Şimdi... Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kamuoyu belki hükümet bile orada neler olduğu hakkında çok fazla malumat sahibi değil.Aktütün Karakolu vurulduktan şehitler verildikten bir gün sonra kamuoyuna duyuruluyor, hükümet bilgilendiriliyor.Söyleyecek başka söz yok.
NUH GÖNÜLTAŞ/BUGÜN
***
not:)Bu haberi birkaç saat önce nette gazete okurken gördüm ama nerde gördüm bilemedim..Ve inanın araya araya tekrar bulup sizinle paylaşmak istedim..Ben mektup bölümünü okurken gözyaşlarına boğuldum yine..
SÖYLEYECEK BAŞKA SÖZÜM YOK:((

16 yorum:

antepası dedi ki...

İnsanın gerçekten kanı donuyor.Gerçekten çok acı.Benimde anlamadığım bir çok şeyler var ama.....Ama deyip kalıyoruz işte

SARI PAPATYALAR dedi ki...

CANIM DUYGULARINA KATILIYORUM BİRİLERİNİN TEK DERDİ ÜLKEMİZİ KANA BULAMAK KÜRT TÜRK İKİ KARDEŞİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK MÜSLÜMAN KANI AKITMAK SERİN KANLI OLUP BU OYUNA GELMEMELİYİZ BİZ MÜSLÜMAN İKİ KARDEŞİZ EĞER BİR HESAP SORULACAKSA BUNU KARŞIMIZDAKİ KÜRT KOMŞUMUZDAN DEĞİL DEFALARCA BASKINA UĞRADIĞI ŞEHİT VERDİĞİ HALDE O KARAKOLUN YERİNİ DEĞİŞTİRMEYENLERDEN SORALIM PARASIZLIKDAN DOLAYI DEĞİŞTİREMEMİŞLER:))))

nurdan dedi ki...

canım arkadaşım ibretle ve çok üzülerek okudum yazını ama ne diyeyim aslında böyle olduğunu da biraz bilyorum desem yeridir.bu tür konuları içeren çok kitap okudum.bizim son kalemiz olan askerimiz üzerinden politika yapılarak kutsal ordumuza güvenimizin azalmasına çalışılıyor..ulusal değerlerimiz üzerinde oyunlar oynanıyor.gençlerimizin askerlikle ilgili ( yazıda da okuduğumuz gibi) şüpheye düşmesi isteniyor.ki herkes artık isyan noktasında herkes havanda su dövüldüğünün farkında..maalesef içerdeki hainler ve işbirlikçiler bütün bunların nedeni..ama unutmuşlar galiba biz öyle bir milletiz ki biraraya gelmemiz bazen zor gibi gözükse de aslında tek yürek olduğumuzu biliyoruz...inşallah o günler yakındır ..şehitlerimizin ruhu şad olsun..
canım çok efkarlandım vallahi... eşine geçmiş olsun diyorum..çok öptüm...

bulbulun yeri dedi ki...

Canım,
fazla söze hacet var mı? Yazık bu ülkeye. Ama bilmiyorlar ki. Gün gelir sıra onlara da gelir.
Bu vatanın her karış toprağında sayısızca şehitin kanı var. Son kişi kalana kadar bu ülke savunulacak.Bir ölür, bin doğarız. Vatanımızı kimselere bırakmayız.
Sevgiyle kal.

pelin dedi ki...

Nuray bende şaşırarak okudum.. :((

birdutmasali dedi ki...

amerika oyunları desek kafi..
dünyanın polisi sadece onlar !!!
iplerimiz onların elinde çünkü :((
!!!!!!!!!!!!!!!!

gonuldeneledokulenler dedi ki...

okuduklarıma hiç şaşırmadım biliyormusun.birşeyler dönmese bu durum böyle olmaz besbelli.
canım bak şu an tv de yeni bir saldırı haberi başladı.buda emniyete yönelik.yine şehidimiz var.meslekten.
yine söndü ocaklar.23 yaralı.5 şehit.
canım yazamıyorum.anla artık :(((

sabay06 dedi ki...

hayırlı akşamlar canım evet aynen bunları yazmak istedim blogumda ama gazete yazarlarının haberlerini yayınlamayı daha doğru buldum bu terör pkk terörü değil adı bir türlü konulamayan derin devlet devlet savaşı ve çocuklarımız birilerinin hırsına kurban gidiyor çıldırmamak elde eğil kod adı ergenekon kitabını bu yaz okudum bir kez daha duygu ve düşüncelerimde yanılmadığımı anladım.Herkesin okumasını tavsiye ederim birde üç yıl önce okuduğum deşifre vardı ve o kitapla bu kitap adeta çakıştı önceleri inanmak istememiştim ama zaman gerçekleri gözle önüne seriyor artık halk olarak bir şeyleri sorgulamamız gerekir ve tepkimizi açığa vurmalıyız Acılar son vursun bu halk doğusu batısıyla kuzeyi güneyiyle bir bütün inanın kimse ayrılık istemiyor isteniyormuş havası yaratılıyor zira terörün bitmesi birilerinin işine gelmiyor iyi akşamlar canım

anneminkiziyim dedi ki...

Canim merhabalar,
Allah yardimcimiz olsun, insallah her sey yoluna girer, ne denebilirki, bende bilmiyorum, sehitlerimize Allah rahmet eylesin, ailelerine sabirlar versin, coook zor, sevgiler....

www.yapraksarma.blogspot.com dedi ki...

inanılmaz bir yazı.eğer durum böyleyse çok vahim..canım blogspota yetişemiyorum o yüzden sizide bloga ekledim.ordan uğrarım.çok sevgilerimi yolluyorum

rana dedi ki...

nuraycım inan sevgili gönüldenele arkadaşımın sözlerine tamamen katılıyorum bende hiç şaşırmadım zaten bunuda sana söylemiştim daha önce dönene çok dalevera var bunca yalanın ve riyanın içindeki tek gerçek ocağı sönen taze fidanlarını toprağa veren ve geri dönmeyecek olan ciğer pareler dün akşam yine olan oldu bu sefer 5 ailenin ocağı söndü hayalleri yitip gitti gencecik gelinler dul kaldı minicik yürekler ömür boyu babasızlığa baba kokusuna baba şevkatine mahrum ve boynu bükük kaldı bu iyi bi gidişat değil bişeyler yapmak susmamak lazım aslında ama kimi kime şikayet edecez açıkcası onu bilemiyorum birileri bişeylerin peşinde öte yandan birilerinin yitip giden hayatları yazık yazık çok ama gerçekten çok yazık üzgünüm kızgınım rabbimden biran önce bunların cezasını vermesini diliyorum ...:(((

SOFRAM dedi ki...

Canım söyleyecek çok şey var ama ne yazık ki herşey söylenmiyor, ne yazık ki bunlar hep bilinen gerçekler,ama ne oluyorsa gencecik evlatlarımıza oluyor,daha bunun acısı geçmeden dün hemen bir saldırıya daha cesaret edebiliyorlar, isyan etmemek mümkün değil ama...İnşallah biran önce biter umudumuzu tüketmiyelim yine de...

kezban kardeşin dedi ki...

can bacım benim ne olacak senin bu duygusal hallerin.yazılarınla beni bitiriyorsun.
kaç gündür benimde içim acıyor olanlara ama sen gibi yazılara dökemiyorum.her açışımda hususi sana uğruyorum bu güzel sözlerden mahrum kalmayayım diye.yazan yüreğine sağlık.allahım seni ailenin başından eksik etmesin çok öptüm seni

serpil'in mutfağı dedi ki...

YAZIYI OKURKEN GERÇEKTEN ÇOK KIZDIM.MUTLAKA İÇİMİZDE HAİNLER VAR.OLMASA ZATEN BU TERÖR BİTERDİ.BİRDE ANLAMADIĞIM BİRŞEY VAR.ASKERLERİMİZ BUNLARI GÖRÜÜYORLAR VE İZİN VERİLMEDİĞİ İÇİN BİRŞEY YAPMIYORLAR.NEDEN KİMDEN BÖYLE BİRŞEY İÇİN İZİNMİ ALINIR.ASKERİMİZ GÖRDÜĞÜ ZAMAN VURMASI LAZIM.BENCE BU İZİN VERMEYENLERİ ÖNCELİKLE VURACAKSIN BAK BAKALIM OZAMAN HAİN KALIYORMU.BU KADARDA OLMAZ.ÇOK SİNİRLENDİM VALLA.BÖYLE İZİN BEKLERLERSE HİÇ BİTMEZ.BOŞUNA BEKLEMEYELİM.

yosunbuka dedi ki...

canımm daha önce hiç karşılaşmamıştım böyle bir yazı ile gerçekten de insanın kanını donduran bir yazı..çok üüzüldüm..dileğim bir gün önce bitmesi bu belanın..

dünden bugüne dedi ki...

söyleeycek söz bulamıyorum yazmışın ya başlıkta
işte öyle sözün bitti yer....
ALLAH yardımcıları olsun hakkımızd ahayırlısını versin rabbim..hayırlı geceler hayırlı cumalar öptüm canım

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...